Nejnovější články | PHOENIX On-line

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Na internetové televizi "Cesty k sobě" jsem shlédla video "Léčivá síla stromů". Mám dotaz – jaký strom by byl vhodný na moje zdravotní problémy? Dáša, 35 let.

Dášo, jste velmi aktivní činorodá žena, která neumí moc odpočívat, být v klidu. Příčinou vašich zažívacích problémů je psychika. Trpíte i horším vyprazdňováním, byly doby, kdy to bylo naopak. Cítím i bolesti žaludku (žaludeční neuróza), špatný spánek a bolesti páteře (křížová oblast). Vaše tzv. nezakořeněnost, netrpělivost, věčné nutkání něco dělat (nevydržíte chvíli v klidu) vám přináší zdravotní problémy.

Choďte hodně do přírody ke stromům, pracujte na zahradě (dotek s půdou), podnikejte vycházky do skal (dotek s kamenem). To vás bude zklidňovat a léčit duši i tělo.

Vhodné stromy na vaše neduhy jsou lípa a buk. Najděte si v okolí starou krásnou lípu, přistupte k ní s pokorou a láskou, obejměte její kmen a volně dýchejte, aby tep vašeho srdce pulsoval s životodárnou energií stromu. Anděl lípy dodá klid, mír, rovnováhu a bude tišit a konejšit vaši duši. Lípa je místem, na kterém se nebe dotýká se zemí. Druhý strom, který vás "vyladí", je posvátný buk. Zvolte stejný postup meditace jako u lípy. Anděl buku vám pomůže najít vlastní střed, nespěchat, být vytrvalý a kráčet rozhodnými kroky.

Na zklidnění zažívání doporučuji: heřmánek, fenykl, dobromysl a máta (poměr 1:1). Jednu PL směsi zalít ¼ l vroucí vody, 8 až 10 min louhovat. Popíjet po doušcích teplé 2x až 3x denně po dobu 5 týdnů. Na noc, abyste lépe spala, si kupte tinkturu mučenka pletní, půl hodiny před spaním nakapte do vody a vypijte.

Střídat můžete následujícími bylinami: chmel, mučenka, meduňka (opět 1 : 1) a 1 PL zalít ¼ l vroucí vody, 8 min louhovat. Lze osladit medem.

Bolesti zad souvisí se stresem – křížová oblast s existenčními obavami. Proti bolestem se velmi osvědčila domácí konopná mast, která zároveň působí i na prokrvení. Jemně vmasírujte a zakryjte teplou pokrývkou (2x až 3x denně). Bylo by vhodné nechat si změřit geopatogenní zóny – necítím váš byt v pořádku.